ICDL

Általános információk az ICDL magyarországi honlapján

ECDL: Nemzetközi Számítógép-használói Jogosítvány - International Computer Driving Licence

az informatikai írástudás nemzetközileg egységes bizonyítványa

Az ECDL finn ötlet alapján 1996 óta létezik. A finn számítógép-használói jogosítvány (ECDL) továbbfejlesztése, a digitális kompetenciák nemzetközi szabványának terjesztése céljából. Az ICDL mára Európa szinte valamennyi országában elérhető és a kezdetek óta több Európán kívüli ország (Kanada, Dél-Afrika stb.) is csatlakozott.

Regisztráció

Az első vizsga előtt ki kell tölteni egy online regisztrációs lapot a vizsgázó adataival. A regisztrációs lap leadásával egyidőben a titkárságon kell befizetni a regisztrációs díjat.

Egységesen mindenkinek: 10.000,- Ft

Vizsgára jelentkezés

Jelentkezni lehet a vizsgáztatóknál. Ezzel egyidőben az iskola titkárságán kell befizetni a vizsga díjat.

Minden vizsga díja: 1.800,- Ft

Vizsgáztatók: Kovács Katalin, Zubán Zoltán

A vizsga menete

Az automatikus vizsgán a számítógép képernyőjén egymás után megjelenő részfeladatokat kell megoldani. Vagyis a „gép dobja fel” az adott kérdéseket, megoldandó feladatokat, véletlenszerűen a SOPHIA vizsgaszoftver feladatbázisból kiválasztva . Az értékelés is automatikusan történik, így a vizsgázó a vizsga után azonnal értesül arról, hogy sikeres vizsgát tett.

A vizsgán feladatsorokat kell megoldani, amelyek elméleti és gyakorlati részből állnak. Egy feladatsor 28-32 részfeladatból áll. Ezek nem épülnek egymásra, hanem külön részfeladatokat képeznek. Így az értékelésnél egy esetlegesen rossz válasz, megoldás nem befolyásolja a következő részfeladat megoldását, és így az értékelését sem.

Szerezhető bizonyítványok

A vizsgázó a modulvizsgák letétele után, amennyiben 4 vagy 7 modult sikeresen teljesített, nemzetközileg elismert és elektronikusan hitelesített ICDL bizonyítványt kap elektronikus formátumban (pdf). A négy és a hétmodulos bizonyítvány megszerzéshez is két kötelező modulból kell vizsgát tenni, a többi modul pedig szabadon választható.

- 4 modulos (Base)

- 7 modulos (Standard)

A vizsgázók saját vizsgázói fiókkal rendelkeznek. Innen tölthetik le a digitálisan hitelesített e-bizonyítványukat és követhetik nyomon vizsgáik eredményeit is.

Keményfedeles bizonyítvány kiváltása

(Amennyiben az elektronikus bizonyítván (pdf formátumban letölthető) nem elég.)

A vizsgázó külön igényelhet papír alapú, keményfedeles bizonyítványt. Az NJSZT ICDL Irodája a papír formájú bizonyítványt elkészíti, és a vizsgázónak az adminisztrációs rendszerben megadott lakcímére postázza. A keményfedeles bizonyítvány kiállítása (postaköltséggel együtt): 5.000 Ft.

Modulok (Intézményünkben a félkövérrel kiemelteket ajánljuk)

Számítógépes alapismeretek (kötelező modul)

Online alapismeretek (kötelező modul)

Szövegszerkesztés