A Duma'Színház-ról

Sikeres szereplések itthon és külföldön, számos televíziós fellépés, több kategóriában elnyert első díj, évről évre szakmai- és közönségdíjak! Mindezek birtokában országos ismertségnek örvend a megyei fenntartású, mezőkovácsházi székhelyű Hunyadi János Közoktatási Intézmény DUMA’Színháza.  A minőségi oktatás mellett elkötelezett dél-békési középiskolában a drámaképzés 1998-ban bővült szervezett keretek között zajló elméleti oktatással, s a DUMA’Színház, mint a drámapedagógiai képzés, a kiválóra minősített alapfokú művészetoktatás gyakorlati színtere, 1998 óta (ezen a néven 2002 óta) működik szervesen kapcsolódva az intézményhez, Duma Zsolt pedagógus, művészeti vezető irányításával, több, kiváló szakember közreműködésével.

A Békés megyéért díjjal elismert 22 éves zenés ifjúsági színház ma már alig győz eleget tenni a meghívásoknak. A társulat – túl a 2000.(!) előadáson – preferáltan zenés színházi produkcióival járja az országot. (szabadtéri és kőszínházi előadások mellett fesztiválok, szakmai és céges rendezvények rendszeres fellépői)

Külön említést érdemelnek a szakmai bemutatkozásaik. A kecskeméti HOL-MI (Regionális Módszertani Bemutató és Vásár), vagy az egri KREA-TEAM rendezvényeken – melyekre meghívásos alapon juthatott el a társulat – bemutató foglalkozásaik és fellépéseik osztatlan sikert aratottak a résztvevő szakemberek és nézők körében. Ez mindenképpen az egyik legrangosabb szakmai siker, mely méltán vívta ki a Magyar Drámapedagógiai Társaság többszöri elismerését.

Mindezek mellett a DUMA’Színház elért eredményei alapján a Zenés Ifjúsági Színpadok Országos Fesztiválja, a Scherzo legsikeresebb szereplője. A társulat eddig több mint 50 szakmai díjat nyert ezen a fesztiválon, és ebből ötször kapták meg a legrangosabb elismerést, az „ABSZOLUTÓRIUM”-ot, ami a diák- és a felnőtt szakmai zsűri egybehangzó véleménye alapján jár a legjobb produkciónak. Ezek mellett számtalan első díj és egyéni külön díj boldog tulajdonosai, 2008-ban pedig  a  Magyar Látványtánc Sportszövetség országos bajnokságán elért eredményük alapján Magyarország show-tánc bajnokai. 2012-nem az „Ádámok és Évák Ünnepe” program keretén belül a legjobb előadásnak járó díjat vehették át a legjobb Ádám különdíja mellett a Békéscsabai Jókai Színházban Madách Imre: Az ember tragédiája (IV. szín – Egyiptom) c. művének színpadra állításáért. A színház mindeddig több mint 100 szakmai és egyéb díjat tudhat magáénak.

A DUMA’Színház díjazottjainak névsorában rendre szerepel több tehetséges fiatal, köztük több kiváló énekes és szólista, mint például Havancsák Orsolya, aki 2004-ben a Scherzón a legjobb női musical énekes díját nyerte el, a zalaegerszegi Országos Színházi Fesztiválon a legjobb énekesnek bizonyult, 2005-ben ismét a Scherzón Sutya Ágnessel és Takács Hajnalkával hármasban a legjobb női énekesek, majd 2006-ban a legjobb muzikalitás és összhang díját szerzik meg. 2007-ben Pápán szintén Havancsák Orsolya volt a legjobb énekes, míg 2008-ban az I. Musical Szólóénekes Fesztiválon 2. díjat nyert. A sikeres szólisták többször jártak a Magyar Televízió szegedi stúdiójában, ahol a Regióra vendégei voltak. Tóth Angelika (jelenleg a budapesti Rockszínház Alapítvány társulatának is tagja) a DUMA’Színház újoncaként 2008-ban az Magyar Látványtánc Sportszövetség gödöllői országos bajnokságán a szakmai ítészek maximális pontszámával az ÉNEK kategória magyar bajnoka Tetem tangó c. produkciójával. 2009-ben, a pápai 2. Országos Musical Szólóénekes Versenyen 83 indulóból Tóth Angelika az első díjat 2010-ben a 3. díjat szerezte meg, míg Havancsák Orsi a zsűrielnök különdíját vehette át. A Zenés Színházi Fesztiválon (SCHERZO) Tóth Angelika a legjobb női előadó, Orsi pedig a legjobb női énekes díjával gazdagodott. A Sylvester Lévay Nemzetközi Musical Énekverseny nemzetközi döntőjében sikerrel szerepelt Szabadkán.

Elérhetőségeink:

Honlap: www.hunyadi-mkov.sulinet.hu,